GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fajansvas 4936596
nr 493 6596
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Fajansvas, Stig Lindberg (1916-1982), 40-tal, höjd: 16, 5 (miniatyrnagg i mynningen)
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 oktober 2007
24/10 20:08:20
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg